Grāmatas latviešu valodā elektroniski. Elektroniskās grāmatas. E-grāmatas. Grāmatas elektroniski. Lasītava.

Lasītava

Bezmaksas e-grāmatas latviešu valodā
(Elektroniskā lasāmviela latviski)
...
Sākums » E-grāmatas » Populārzinātniski

Augstākās matemātikas rokasgrāmata
Grāmatas lejupielāde pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem
formāts: DjVU
Rokasgrāmatā var atrast:
Analītiskā ģeometrija plaknē un telpā, matemātiskās analīzes pamatjēdzieni, diferenciālrēķini, integrālrēķini, ziņas par plaknes un telpas līnijām, rindas, diferenciālvienādojumi.
Šī grāmata ir tā paša autora «Elementārās matemātikas rokasgrāmatas» turpinājums un aptver visu vielu, kas ietilpst augstāko tehnisko (mehanikas-mašīnbūvniecibas, celtniecības, aviācijas, transporta, elektrotehnisko, enerģētisko un metalurģisko) mācību iestāžu matemātikas pamatkursa programma.
Grāmatai ir divējāds uzdevums.
Pirmkārt, tā dod faktisku izziņu: kas ir vektoriāls reizinājums, kā atrast rotācijas ķermeņa virsmu, kā funkciju izvirzīt trigonometriska rindā utt. Atbilstošas definīcijas, teorēmas, kārtulas un formulas, kurām pievienoti piemēri un praktiski norādījumi, var atrast ātri; šim nolūkam noder detalizēts iedalījums un sīks alfabētisks rādītājs.
Otrkārt, grāmata noderīga sistemātiskai lasīšanai. Tā necenšas aizstāt mācību grāmatu, un tāpēc pilnīgi pierādījumi šeit doti tikai retos gadījumos. Tomēr tā var noderēt, lai vispārīgos vilcienos iepazītos ar priekšmetu. Sai nolūkā šeit sīki iztirzāti pamatjēdzieni, piemēram, skalārais reizinājums (104. §.), robeža (203.—206. §.), diferenciālis (228.—235. §.), bezgalīga rinda (270., 366.—370. §.)._Tai pašā nolūkā visas kārtulas ilustrētas ar daudziem piemēriem,
Teorēmām un kārtulām pievienoti dažādi paskaidrojumi. Dažkārt to uzdevums ir uzskatāmi parādīt teorēmas saturu, lai lasītājs varētu pamatīgi apgūt pierādījumu. Dažkārt paskaidrojumam pievienots atsevišķs piemērs, un tas satur tādus spriedumus, kas dotu pilnīgu teorēmas pierādījumu, ja tos pielietotu vispārīgajam gadījumam (sk. 148., 149., 369.,
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]