Grāmatas latviešu valodā elektroniski. Elektroniskās grāmatas. E-grāmatas. Grāmatas elektroniski. Lasītava.

Lasītava

Bezmaksas e-grāmatas latviešu valodā
(Elektroniskā lasāmviela latviski)
...
Sākums » E-grāmatas » Populārzinātniski

Ko mēs apēdam?
Grāmatas lejupielāde pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem
ĒST, LAI DZĪVOTU, VAI DZĪVOT, LAI ĒSTU?
Mūsdienu cilvēks savā ziņā ir kļuvis par ķīlnieku savai nepārvaramajai vēlmei mainīt pasauli, radīt ko jaunu. Mēģinot padarīt pārtikas produktus lētākus, garšīgākus, cenšoties pagarināt to glabāšanas laiku, aizmirsts galvenais: pārtikas pamatuzdevums ir nodrošināt cilvēku ar visu veselīgai un pilnvērtīgai dzīvei nepieciešamo.
Nav jau nekāds noslēpums, ka nepareizas ēšanas sekas ir aptaukošanās. To viegli izskaidrot: populāru pārtikas piedevu klāstā paliekošu vietu ieņēmuši aromatizētāji un garšas pastiprinātāji, ar kuru palīdzību jebkuru surogātu var padarīt par garšīgu našķi, kuru gribas ēst vēl un vēl. Ražotājus var saprast - ar burvju pulverīšu palīdzību sojas desa, cīsiņi vai pastēte pārvēršas par īstu gardumu, bet šādi produkti dara pāri organismam. Rezultātā mainās vielmaiņa, parādās liekais svars, sākas cukura diabēts, ateroskleroze, hipertonija un daudzas citas kaites.
Zinātnieki uzskata, ka, regulāri ēdot kaitīgus produktus, mēs zaudējam septiņus savas dzīves gadus. Septiņus skaistus, pilnvērtīgus mūsu dzīves gadus paņem dažādas veselībai kaitīgas pārtikas piedevas, pesticīdi, slēptie tauki. Atcerieties to, kad roka atkal stiepjas pēc kādas neveselīgas ātrās uzkodas, pēc limonādes vai konfektes nedabīgi košā krāsā.
Būsim godīgi pret sevi un paskatīsimies, vai mūsu veselības problēmas nav paslēpušās ledusskapī.
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]