Grāmatas latviešu valodā elektroniski. Elektroniskās grāmatas. E-grāmatas. Grāmatas elektroniski. Lasītava.

Lasītava

Bezmaksas e-grāmatas latviešu valodā
(Elektroniskā lasāmviela latviski)
...
Sākums » E-grāmatas » Vēsture

Bīstamais bēglis. Naida liesmas.
Grāmatas lejupielāde pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem
Šī grāmata stāsta par tautas atbrīvošanās karu Indijā. Pagājušā gadsimta vidū, apspiestās tautas, Indostānā sacēlās pret saviem gadsimtu apspiedējiem - britiem. Koloniālisti apspieda katru pilsētnieku brīvas domas izpausmi, bet zemniekus aplika ar nepanesamiem nodokļiem, kā rezultātā bads ik gadu nogalināja miljoniem iedzīvotāju Britu Indijā.
Tautas masās,- starp pilsētu nabadzīgajiem iedzīvotājiem, zemniekiem un sipajiem - Indijas karavīriem, kas dienēja angļu karaspēkā sen brieda nemiers un naids. Sipajus pakļāva bezjēdzīgai dresūrai, viņi bija spiesti pamest dzimteni un doties iekarot svešas zemes Britu impērijai. 1857 maijā liela sacelšanās izcēlās Bengālijā un blakus apgabalos. Miruta Sipaji uzsāka sacelšanos un vienas nakts laikā ieņēma Deli cietoksni. Viņus atbalstīja pilsētas iedzīvotāji un apkārtējie ciemati, un viņi nostiprināja pozīcijas senajā galvaspilsētā.
Tā sākās lielais tautas atbrīvošanās karš Indijā.
Par to, kā valstī, brieda naids pret apspiedējiem, kā Indijas ciematos un militārajās stacijās, slepeni gatavojās kaujām, kā sacelšanās sākās, kā briti sturmēja Deli cietoksni, kā varonīgie nemiernieki cīnījās Indostānā, - ir pastāstīts šajā grāmatā.
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]