Grāmatas latviešu valodā elektroniski. Elektroniskās grāmatas. E-grāmatas. Grāmatas elektroniski. Lasītava.

Lasītava

Bezmaksas e-grāmatas latviešu valodā
(Elektroniskā lasāmviela latviski)
...
Sākums » E-grāmatas » Vēsture

Pelēkā Vilka piezīmes
Grāmatas lejupielāde pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem
Ahto Levi «Pelēkā Vilka piezīmes» ir neparasta grāmata. Tā ir grēksūdze, kas stāsta par autora skaudro likteni.
Ahto Levi ir igaunis. Viņš dzimis krāšņajā jūras viļņu ārdētajā Sāmu salā. Trīspadsmit gadu vecais, piedzīvojumu romantikas alkstošais zēns aizbēg no mājām, no fašitstu okupētās Igaunijas, un nokļūst Vācijā, kur sākas viņa neapskaužamais dzīves ceļš …
Grāmatas autors nekad nav gribējis kļūt par rakstnieku. Zēna gados, tāpat kā daudzi pusaudži, viņi sāka rakstīt dienasgrāmatu, kurai uzticēja visas savas atklātās un slepenās gaitas, sapņus, pārdzīvojumus. No savām piezīmēm Ahto Levi nav šķīries nekad, pat viskritiskākajos dzīves posmos, bet diezin vai rakstīdams dienasgrāmatu, viņi kaut brīdi iedomājies, ka savu dzīves stāstu reiz nodos simtiem tūkstošiem lasītāju. Varbūt tieši tādēļ šīs grāmatas lappusēs autors Itin nemaz nedomā attaisnoties, nomazgāt sevi baltu. Un varbūt tieši tādēļ šīs grāmatas dokumentālā patiesība Ir tik spēcīga, satrauc lasītāju līdz sirds dziļumiem. — neviens pret šo grāmatu nevar palikt vienaldzīgs.
Nododot lasītājiem savas dzīves stāstu Ahto Levi rakstīja: «Sākdams «patstāvīgo» dzīvi, biju mazs pašpārliecināts mežonēns un neparedzēju, ka man būs jāpiedzīvo zagļa un bandīta liktenis, un es ilgi nesapratu, nespēju apjēgt, kas ar mani notiek. Cilvēks mani veidojās mokās, es pieredzēju daudz ļauna, un man bija grūti sekot labajam — tā ir ļoti sarežģīta dzīves skola. Šodien es saku paldies visiem tiem, kas man palīdzēja gan ar krietniem darbiem, gan arī ar labiem vārdiem.
Nezinu, kas mani gaida nākotnē. Iespējams, ka dzīve ne vienmēr ritēs gludi. Ir grūti būt gudram katrā dzīves solī. taču šodien esmu labāks, nekā biju vakar, bet rīt pacentīšos būt labāks nekā esmu šodien.»
Komentāru kopskaits: 0
Pievienot komentārus var tikai reģistrētie lietotāji.
[ Reģistrācija | Ieeja ]